Przeprowadzka z dziećmi.

Przeprowadzka jest traumatyczna dla każdego, a dzieci mogą być najbardziej podatne. Niektórzy ludzie nazywają to ujęciami: praca, zbliżenie się do lepszych szkół, modernizacja, ale dzieci na te rzeczy nie mają punktu widzenia.
Widzą tylko, że ich dom z dzieciństwa jest opuszczony, ich przyjaciele żyją w odległości niemożliwej do pokonania, a ich skąpy majątek ziemski jest zapakowany w pudełko. Przeprowadzki są tektoniczną zmianą, ale oto kilka dobrych rad dotyczących przenoszenia się z dziećmi bez powodowania trzęsienia ziemi.

Na co należy zwrócić uwagę, gdy przeprowadzasz się do domu z dziećmi?

Różny wiek i różne dzieci będą dawać różne reakcje, ale najczęściej czynniki stresu podczas przeprowadzki z dziećmi, indukują te wyniki:

  • Problemy z zasypianiem;
  • Agresja;
  • Letarg;

Nowe przyzwyczajenia, które wcześniej nie pojawiały się, takie jak ssanie kciuka czy ciągłe trzymanie się ciebie w przypadku młodszych dzieci.

  • Koncentracja problemów;
  • Bóle głowy lub brzucha.

Jak poruszać się z dziećmi poniżej 5 roku życia?

Z dziećmi poniżej piątego roku życia nie ma problemu. Prawdą jest, że do tego czasu rzadko zdarza się, aby dzieci nawiązały bardzo silny kontakt ze starym domem lub z ludźmi wokół niego. Są bardzo ciekawi i chcieliby poznać nowe miejsca i zobaczyć nowe rzeczy.

Tak więc, o ile znają tu rodzinę, szybko przyzwyczają się do nowego miejsca.

Należy uważać, aby nie złożyć obietnic, których nie można dotrzymać. Na tym etapie dziecko jest niezwykle wrażliwe. A jeśli obiecasz, że w nowym miejscu pojawi się zupełnie nowa konsola do gier wideo, a następnie powiesz, że tak się nie stanie, dziecko straci zaufanie.

Nie zapomnij o tym, aby w dniu przewozu mebli dzieci mogły się bawić. Nie rozumieją stresu, przez który przechodzą ich rodzice w tym trudnym czasie i dlatego trzeba dowiedzieć się, jak ich trzymać z dala, aby zmniejszyć poziom stresu podczas wyprowadzania się.

Jak przeprowadzać się z dziećmi powyżej 5 roku życia?

Dzieci mogą być często niedoceniane, ale są zdolne do czegoś, czego nie rozumiemy. Jeśli nadszedł czas na przewóz mebli, skonsultuj się z nimi. Jeśli zabierasz dzieci do oglądania potencjalnych domów, pozwalasz im zabrać głos w wybranej przez ciebie dzielnicy, a nawet wybierać własny pokój, jest to projekt rodzinny.

Zadania. Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że w większości zadań jest głęboka radość dla dzieci? Wydaje się, że dzieci odczuwają pewną irracjonalną radość z każdej liczby zadań. Daj im coś do zrobienia, aby pomóc w procesie przeprowadzki, jak pakowanie własnych zabawek i etykietowanie pudełek.

Odwiedź nowe miejsce. Jeśli stać Cię na podróż w nowe miejsce przed przewozem mebli, zrób to. Pokaż im swój nowy pokój. Zapytaj, jakiego koloru potrzebowaliby, aby ściany zostały pomalowane na nowo. Niech w zasadzie będą mieli coś do powiedzenia.

Dajcie czas na pożegnanie. Przygotuj się na najpiękniejsze uściski dla przyjaciół twoich dzieci. W tym wieku może nie być zbyt wiele emocji jak u nastolatków, młodsze dzieci znoszą zmiany o wiele łatwiej. Należy jednak uważać, aby po pierwszym tygodniu nie było żadnych oznak smutku.

Znajdź nowe działania. Najlepszym sposobem przyzwyczajenia dziecka do nowego miejsca jest danie mu rzeczy do zrobienia. Najlepiej jest zapisać się na zajęcia pozaszkolne lub zajęcia plastyczne. To właśnie w tym wieku dzieci muszą spróbować prawie wszystkiego, aby dowiedzieć się, co lubią robić. A kiedy już to zauważą, zwrócą szczególną uwagę na swój rozwój.

Nie obcinaj uścisków. Jest to oczywiste, dzieci zawsze będą potrzebowały Twoich uścisków, aby wiedzieć, że są bezpieczne. Pokazują, że wszystko jest w porządku.

Jak przeprowadzać się z nastolatkami?


W przeciwieństwie do małych dzieci, nastolatki rozumieją, dlaczego rodzina się przeprowadza i lepiej rozumieją, co się dzieje. Jeśli nadal są niechętni lub wydają się zbyt cisi, oto co trzeba zrobić:

Porozmawiaj z nastolatkiem. Najlepszy sposób, aby upewnić się, że dziecko wie, dlaczego się przeprowadzasz i zdajesz sobie sprawę z zalet i/lub wad. Upewnij się, że nie jesteś zbyt inwazyjny, prosząc o rozmowę i nie zmuszaj nastolatka do mówienia o rzeczach, których nie chce mówić. Celem jest ustalenie, że wszystko będzie w porządku i zawsze jesteście tu po to, abyście się wspierali.

Zaplanuj przewóz mebli z firmą http://www.bagazowe.com.pl/. Jeśli masz swobodę wyboru, nie przeprowadzaj się do domu w ciągu roku szkolnego. To tylko utrudni naukę i może być przyczyną spadku ocen. Nie wspominając już o niewygodnym doświadczeniu z nowymi kolegami ze szkoły.

Dajcie wystarczająco dużo czasu na pożegnanie. Twoja nastolatka już na starym miejscu zaprzyjaźniła się z wieloma przyjaciółmi, więc im więcej czasu ma do powiedzenia, tym lepiej. Dobrą rzeczą w dzisiejszych czasach jest to, że dzięki mediom społecznościowym przyjaciele nie są tak bardzo od siebie oddaleni.

Zostaw komentarz