Jak przenieść się do narciarskiego miasteczka.

W miarę jak powoli zbliża się koniec lata, ludzie na całym świecie przygotowują swoje narty, snowboardy i odzież zimową, przygotowując się do zimowej zabawy.
Ale podróż na stoki z całym sprzętem, zabezpieczenie czasu wolnego od pracy i finansowanie zimowych wakacji może być kłopotliwe.
Wiele osób życzy sobie, aby mogły po prostu przenieść się do narciarskiego miasteczka, ale nie jest pewne, jak to zrobić. W przewodniku tym rozbudujemy zalety i wady takiego posunięcia, a także wyjaśnimy jak przenieść się w wymarzone miejsce.

Korzyści z życia w miejscowości narciarskiej

Dla tych, którzy kochają wielką zimną atmosferę, jest wiele korzyści związanych z przewozem mebli w góry. Obejmują one między innymi

 • Jako pierwszy kupujesz karnet narciarski.
 • Masz dostęp do stoków, zanim hordy turystów dotrą na nowe miejsce.
 • Będziesz miał dużo krótszą drogę dojazdową na stoki.
 • Miejscowi mieszkańcy mają większe poczucie wspólnoty ze względu na to, jak małe jest miasto.
 • Miejscowe ośrodki oferują zniżki dla mieszkańców miasta w sezonie narciarskim.
 • Ponieważ większość miast narciarskich położona jest na terenach górskich, możesz uprawiać wiele ćwiczeń fizycznych.

Wady życia w takim miasteczku

Wszystko to ma swoją cenę, podobnie mieszkanie w miejscowości narciarskiej. Chociaż będziesz mógł jeździć na nartach tyle, ile zechcesz, będziesz musiał zmierzyć się z poniższymi wadami.

 • Jest o wiele chłodniej niż było w poprzednim mieście, a mieszkanie na wyższych wysokościach oznacza, że pogoda będzie zimniejsza przez dłuższy czas.
 • Będziesz musiał przystosować się zarówno do chodzenia, jak i jazdy w śniegu.
 • Zimą trzeba będzie nabyć niezbędne rzeczy niezbędne przed zimą, aby mieć wystarczającą ilość zapasów na wypadek opadów śniegu.
 • Ceny nieruchomości i czynsze mogą być wysokie, szczególnie w szczycie sezonu.
 • Przez większość roku będzie to jak mieszkanie w mieście duchów.
 • Ceny w lokalnych ośrodkach mogą wzrosnąć w momencie przybycia hordy turystycznej.
 • Jeśli nie zdobędziesz pracy w odległych lub lokalnych miejscowościach, nie będziesz dużo oszczędzał, ponieważ w małych górskich miejscowościach brakuje możliwości zatrudnienia.

Jak przeprowadzić się do miejscowości narciarskiej

Przeprowadzka do nowego miasta może być kłopotliwa w najlepszych czasach. Ale kiedy zastanawiasz się nad przeprowadzką w góry, będziesz musiał o wiele więcej wziąć pod uwagę.

Oszczędzaj jak najwięcej pieniędzy.

Jeśli masz ogólny budżet na ten ruch, co najmniej go podwój.

W miastach górskich wyraźnie brakuje mieszkań, co powoduje wzrost cen.

Sprawdź z firmami typu taxi bagażowe, czy są chętni i zdolni do transportu rzeczy w góry.

Planując przewóz mebli, należy poważnie zastanowić się, czy można żyć bez udogodnień w większych miastach.

Pamiętaj, że najprawdopodobniej będziesz musiał wyjechać za miasto, aby zrobić zakupy spożywcze. Oznacza to, że będziesz potrzebował samochodu lub dostępu do niego, a także umiejętności jazdy w śniegu.
Należy również upewnić się, że masz wystarczającą ilość odpowiedniego ubioru i obuwia, aby przetrwać zimę w górach.
Po podjęciu decyzji należy jak najszybciej zabezpieczyć zakwaterowanie i zatrudnienie. Będziesz musiał znaleźć ciepłe i niedrogie miejsce do życia, jak również sposób na utrzymanie się przez cały rok.

Po przybyciu

Rozmawiaj z każdym w mieście i nawiąż jak najwięcej nowych znajomości. Spróbuj jak najlepiej być miłym dla każdego i zachować ostrożność, ponieważ zobaczysz każdego w mieście za każdym razem, gdy wyjdziesz z domu.
Bądź przygotowany na dramaturgię. Niewiele jest do zrobienia w małym miasteczku i bardzo łatwo jest się o tym przekonać, znaleźć się w ścisłym centrum miasta lub zostać wciągniętym w jakikolwiek skandal.

Sprawy dotyczące życia w mieście narciarskim


Kup śpiwór. Nigdy nie wiesz, kiedy potrzebujesz tego dodatkowego ciepła w głębi zimy. Przyda się to również wtedy, gdy będziesz miał gościa w domu, który musi nocować z powodu obfitych opadów śniegu.
Doceniaj to, co masz. Życie w górach może być trudne. Trudno będzie Ci korzystać z udogodnień, do których przyzwyczaiłeś się mieszkając w większych, dobrze wyposażonych miastach. Więc poświęć czas, aby docenić swoje otoczenie, możliwości, ludzi wokół ciebie i skoncentrować się na dobrych punktach w życiu, którego chciałeś.
Kup opony zimowe i łańcuchy. Jeśli planujesz jazdę zimą, będziesz potrzebował przynajmniej jednego z nich, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wypadku.
Idź na narty jak najczęściej. To jest właśnie powód, dla którego przeniosłeś się tutaj! Upewnij się, że skorzystasz z każdej okazji, aby jeździć na nartach zaraz po rozpoczęciu sezonu.
To może być trudne przejście do małego górskiego miasteczka i będzie wiele przeszkód rzuconych na Twojej drodze, ale jeśli możesz pozostać pozytywnym i pokonać je, będziesz w stanie żyć życiem, o którym zawsze marzyłeś.

Zostaw komentarz